Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osiągnięcia uczniów

Szkoła zawsze miała ambicje do zaakcentowania swojej obecności w środowisku poprzez uczestnictwo w imprezach, zawodach sportowych, konkursach i olimpiadach. Na przestrzeni lat odnosiła wiele sukcesów. Prezentujemy tylko te, do których udało nam się dotrzeć.

1971/1972

Szkoła brała udział w olimpiadzie fizycznej zajmując 3 czołowe miejsca w powiecie. Startując w finale wojewódzkim zajęła również czołowe miejsca. Drużynowo zajęła III miejsce, a dwóch uczniów uzyskało dyplomy zwalniające ich z egzaminów wstępnych do szkół średnich.

1972/1973

Cztery uczennice kl. VIII brały udział w olimpiadzie matematycznej. Na zawodach powiatowych wypadły dobrze lokując się w czołówce powiatu. Jedna z nich Teresa Porożyńska zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich i uzyskała dyplom upoważniający do wstępu bez egzaminów do wybranej, dowolnej szkoły średniej.

1973/1974

Gubański Marek – I miejsce w konkursie matematycznym

Górniak Henryk – I miejsce w LA

1975/1976

W zawodach gminnych z matematyki brało udział dwoje uczniów i zajęli dwa pierwsze miejsca – Jezierska Elżbieta i Wojciechowski Bogdan. W konkursie języka rosyjskiego Danuta Kryszczak zajęła II miejsce.

Kilkoro uczniów brało udział w konkursie recytatorskim „Ptaki i ptaszki szkolne". Dwie uczennice przeszły do etapu rejonowego, a następnie wojewódzkiego. Największym osiągnięciem było zajęcie I miejsca w tym konkursie w skali województwa przez uczennicę kl. III Dorotę Smoleń za recytację wiersza J. Brzechwy „Samochwała".

1977

W marcu 1977 r. Pani Helena Machnacka (nauczycielka klas młodszych) otrzymała Nagrodę Państwową II stopnia.

Uczniowie naszej szkoły brali udział we wszystkich zawodach i olimpiadach organizowanych przez Zbiorczą Szkołę Gminną w Postominie. W wielu konkursach zajęli pierwsze miejsca.

1979/1980

Najlepsi uczniowie klas VII i VIII brali udział we wszystkich olimpiadach przedmiotowych oraz w innych konkursach. Udział ich był bardzo udany:

Dorota Smoleń – I miejsce z języka polskiego

Tomasz Drzazga – I miejsce z przyrody

Dariusz Kuc – II miejsce z matematyki. Uczeń ten odniósł również wiele zwycięstw sportowych.

1981/1982

Uczniowie naszej szkoły brali udział we wszystkich konkursach przedmiotowych na terenie gminy zajmując zaszczytne miejsca:

1) z języka rosyjskiego startowało 4 uczniów i zajęli miejsca od 1 do 4-go włącznie

2) z języka polskiego brało trzech uczniów i wszyscy zajęli miejsca od 1 do 3-go

3) w konkursie przyrodniczym startowało pięciu uczniów i zajęli wszystkie miejsca od 1 do 5-go

4) z matematyki brało udział trzech uczniów, zajęli 1, 3 i 4 miejsce.

Zajęcie czołowych miejsc w gminnym konkursie uprawniało do udziału konkursach na szczeblu wojewódzkim. Tutaj uczniowie nasi uzyskali również dobre wyniki.

1982/1983

Uczniowie nasi zajęli w konkursie polonistycznych I, II i IV miejsce w gminie, w konkursie matematycznym dwa III miejsca i IV.

1983/1984

W konkursie języka rosyjskiego troje uczniów zajęło czołowe miejsca w gminie awansując do eliminacji rejonowych w Sławnie, gdzie zdobyli awans do zawodów wojewódzkich, a w województwie jedna uczennica zajęła III miejsce.

1990/1991

Uczniowie reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych osiągając następujące wyniki:

1. język polski – Uryga Joanna III miejsce
  2. matematyka – Żuchowski Sebastian II miejsce, Uryga Joanna III miejsce
  3. fizyka – Żuchowski Sebastian III miejsce
  4. biologia – Drapała Adam II miejsce

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: z języka polskiego Uryga Joanna, z matematyki Żuchowski Sebastian i Uryga Joanna, z biologii Drapała Adam.

1991/1992

Grzegorz Rogowicz – udział w wojewódzkich eliminacjach konkursu biologicznego i matematycznego.

2000

Pierwsze miejsce drużyny (2 uczniów szkoły podstawowej ( i 2 uczniów szkoły średniej) w I Okręgowych Mistrzostwach Komputerowych Młodzieży Szkolnej (województwo zachodniopomorskie).

Udział 4 uczniów (drużyna) w Ogólnopolskich Mistrzostwach Komputerowych Młodzieży Szkolnej w Przeworsku (13 miejsce).

2001

Pierwsze miejsce drużyny (2 uczniów gimnazjum Mateusz Lichacy, Stawicki Adrian i 2 uczniów szkoły średniej ) w II Okręgowych Mistrzostwach Komputerowych Młodzieży Szkolnej (województwo zachodniopomorskie)

Udział 4 uczniów (drużyna) w Ogólnopolskich Mistrzostwach
Komputerowych Młodzieży Szkolnej w Przeworsku 2001 (10 miejsce)

Udział drużyny 3-osobowej w Wojewódzkich Eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych Koszalin 2001 (11-13 maja 2001) Dura Jarosław, Wojciechowski Krzysztof, Korzeniak Stanisław.

2004

Drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy O Unii Europejskiej w Darłowie – Karolina Laskowska

VIII miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – etap wojewódzki Jakub Matuszak

2005

Grzegorz Laskowski – laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Grzegorz Laskowski – kwalifikacje do wojewódzkiego konkursu humanistycznego

Patrycja Lichacy, Justyna Zarzycka, Patrycja Kasińska – powiatowy konkurs recytatorski

I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt (Szkoła Podstawowa)

Trzecie miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt (Szkoła Podstawowa)

Pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej w Darłowie – Grzegorz Laskowski

2006

Katarzyna Kwaśnik- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

Patrycja Kasińska – powiatowy konkurs recytatorski

Natalia Namiel – I miejsce w Powiatowym Konkursie Klasycy Literatury

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - Dorota Lech (600m)

III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - Natalia Matuszak (skok w wzwyż)

II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - Natalia Matuszak (oszczep)