Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel.: +48 59 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeKlubyBursztynekHistoria zespołu

Historia zespołu

28 kwietnia 2006 roku minęło 10 lat od chwili, gdy zespół działający w naszej szkole, zaprezentował się podczas Festiwalu Tańca W Słupsku w kategorii - piosenka i ruch. Od tamtej chwili, w niezmienionej formie reprezentuje naszą szkołę podczas przeglądów, konkursów i festiwali, jest zapraszany na koncerty, festyny i imprezy środowiskowe w gminie Postomino i powiecie sławieńskim. Bez „Bursztynka" nie odbyła się żadna uroczystość szkolna, akademia czy uroczysty apel.

Od 1998 roku zespół corocznie śpiewa kolędy i pastorałki podczas Świąt Bożego Narodzenia w kościołach w Rusinowie, Łącku i Jarosławcu. Od 2003 roku, czterokrotnie byliśmy nominowani do Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Dziecięcej. Dwa wyróżnienia solistki – Justyny Zarzyckiej  towarzyszącym jej zespołem oraz tegoroczny dyplom laureata za II miejsce, to tylko niektóre z sukcesów. Od 2005 zespół towarzyszy letniemu Festiwalowi Piosenki Kolonijnej w Jarosławcu, któremu użyczył nazwy.

Zmieniają się tylko twarze dziewcząt i liczba śpiewających. Niektóre rosną razem z zespołem. Przychodzą w klasie I szkoły podstawowej i odchodzą, gdy kończą III klasę gimnazjum. Początkowo była to grupa licząca 16 – 20 osób. Od kilku lat w zespole śpiewa około 40 dziewcząt w trzech grupach wiekowych: klasy I – III, IV – VI szkoły podstawowej   i klasy gimnazjalne.

Zespół wspierają rodzice śpiewających dziewcząt, Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkół w Jarosławcu, nauczyciele i sponsorzy. To oni przywożą na próby i występy, przekazują pieniądze, materiały, szyją stroje, nakręcają filmy i robią zdjęcia. Trzymają za nas kciuki, pocieszają - gdy coś nie wyjdzie, klaszczą i cieszą się razem z nami, gdy odnosimy sukcesy.

Szczególne podziękowania składamy pp. Haratyk, pp. Tama, Radzie Rodziców – za wsparcie finansowe, paniom: Małgorzacie Radzikowskiej, Renacie Kryszczak, Alinie Kasińskiej – za materiały i szycie strojów, panom: Bogdanowi Niewińskiemu, Mariuszowi Rudnikowi, Piotrowi Pirógowi, Grzegorzowi Żrodowskiemu za reportaże fotograficzne i filmowe oraz wszystkim rodzicom śpiewających dziewcząt.

Instruktor zespołu
mgr Aleksandra Łosińska

Szukaj na stronie

Free business joomla templates