Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel.: +48 59 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualności„Widocznie-Ekologicznie”- wspólna akcja uczniów z policjantami

„Widocznie-Ekologicznie”- wspólna akcja uczniów z policjantami

W 28 października 2015 r.  Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie przeprowadzili wspólne działania z uczniami Zespołu Szkół w Jarosławcu  w ramach programu profilaktycznego „Widocznie-Ekologicznie".

Akcja była prowadzona na drogach na terenie Jarosławca. Uczniowie klasy IV oraz II gimnazjum  wspólnie z policjantami mierzyli prędkość oraz zatrzymywali kierowców do kontroli.

Tego dnia kierowcy zatrzymani przez nietypowy patrol nie dostawali mandatów. Pomimo tego nie wszyscy mogli odjechać z uśmiechem na twarzy. Ci którzy złamali przepisy ruchu drogowego za karę musieli zjeść plaster cytryny. Natomiast wzorowi kierowcy w nagrodę otrzymywali wielkie uśmiechy i ciasteczka, które przygotowały mali stróże prawa.

Uczniowie  rozdawali elementy odblaskowe rowerzystom oraz pieszym. Tłumaczyli zasady ekologicznego poruszania się pojazdem oraz namawiały by przesiąść się z samochodu na rower. Swoim zaangażowaniem stanowiły przykład dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dzięki takiej akcji dzieci mogły poznać pracę policjanta. Padało mnóstwo pytań do naszych stróżów prawa dotyczących codziennej służby. Wiele dzieci już zapowiedziało, że w przyszłości chce zostać policjantami.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom, chociaż część kierowców zmieni środek transportu z samochodu na rower lub wybierze się na spacer.

Katarzyna Wojcieszek

 

Szukaj na stronie

Free business joomla templates