Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Bałtycka 65b
tel./fax: +48 (59) 810 94 17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

HomeAktualności

Anioły z Jarosławca fruną do Świdwina

zdjecie13 kwietnia w Domu Kultury w Sławnie, w ramach ARA, odbył się Powiatowy Przegląd Teatralny. W kategorii teatrów klas VII-VIII i gimnazjum wygrał teatr Kwadrat z Jarosławca i będzie reprezentował powiat oraz Gminę Postomino na Przeglądzie Wojewódzkim w Świdwinie. Aktorzy z Jarosławca wystawili sztukę ,którą sami napisali na podstawie powieści Doroty Terakowskiej „Tam, gdzie spadają anioły”.

Czytaj więcej: Anioły z Jarosławca fruną do Świdwina

Kolonie letnie 2019

szczyrk

Szanowni rodzice i uczniowie!
Podczas tegorocznych wakacji uczniowie szkół z terenu Gminy Postomino będą mogli wyjechać na 10-dniową kolonię do Szczyrku.

Kolonia odbędzie się w dwóch terminach:

  • I turnus w terminie 19-28 lipca 2019 r., dla uczniów z klas IV i V,
  • II turnus w terminie 4-13 sierpnia 2019 r., dla uczniów z klas VI i VII.
Czytaj więcej: Kolonie letnie 2019

Z wizytą w teatrze

Teatr, literatura czy sztuka to nieodłączne elementy naszego życia. Dzięki nim mamy możliwość przeniesienia się w zupełnie inny świat niż rzeczywisty. Jak wiemy jednym z najważniejszych dzieł literatury polskiej jest "Pan Tadeusz" autorstwa Adama Mickiewicza. To epopeja, która przede wszystkim opisuje wielką tęsknotę do wolnej ojczyzny.

Dodatkowo zawierająca refleksje dotyczące naszego narodu. Uczniowie najstarszych klas w tegoroczny Dzień Wiosny wybrali się do Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, gdzie poznali historię młodzieńca pochodzącego z rodu Sopliców. Ojciec głównego bohatera, pod przebraniem pokutującego mnicha, opracowywał zbrojne powstanie przeciw rosyjskiemu zaborcy.

Jednak plany Jacka Soplicy zostały pokrzyżowane w najmniej oczekiwanym momencie. A dlaczego? Tego dowiecie się oglądając te niezwykle ciekawą sztukę w reżyserii Dominika Nowaka. Spektakl poprzez swoje przesłanie, aż po scenografię, muzykę oraz efekty specjalne, dostarcza widzom mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Sukces uczennic z Jarosławca!

20190322 131116Uczennice klasy III Szkoły Podstawowej w Jarosławcu w składzie Weronika Kowalska, Zuzanna Lemierzewicz, Julita Tłustek zajęły II miejsce w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Polsce dla uczniów klas III ZNAM SWÓJ KRAJ, który odbył 22 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Dziewczynki wykazały się ogromną wiedzą o Polsce oraz wspaniałą umiejętnością współpracy zdobywając 107 punktów.

Czytaj więcej: Sukces uczennic z Jarosławca!

Witaj wiosno

wiosna 11Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić.

W tym roku szkolnym dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I/III Szkoły Podstawowej w Jarosławcu pierwszy dzień wiosny obchodziły w sposób urozmaicony, ciekawy i kolorowy.
Przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się od samego rana. Witając wiosnę, każde dziecko w tym dniu miało na sobie coś zielonego.

Czytaj więcej: Witaj wiosno

Sztuka starożytnej Grecji

Sztuka starożytnej Grecji odcisnęła ogromne piętno w historii światowej sztuki. Do dziś można ją dostrzec w architekturze, na obrazach czy rzeźbach. Sztuka starożytnej Grecji pozostanie wiecznie żywa, gdyż była i jest inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów.

Uczniowie naszej szkoły, podczas wycieczki, mieli okazję wziąć udział w lekcji muzealnej, która odbyła się w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Pani, która prowadziła spotkanie z ogromnym zamiłowanie opowiadała o dziejach sztuki starożytnej Grecji.

Czytaj więcej: Sztuka starożytnej Grecji

Strona 1 z 92

Szukaj na stronie

Free business joomla templates